Tak dlho ste písali Ježiškovi až sa to nakoniec stalo skutočnosťou. On vám ten počítač naozaj daroval. No dobre, vieme ako to chodí. A ak už zvládnete chytrí telefón alebo dostatočne ovládate počítač. Asi vás nepresvedčíme že za to môže Ježiško. No ale to na veci nič nemení. Sviatky pokoja a radosti sú za nami a vy by ste si aj radi zahrali najnovší Call of Duty alebo niečo na podobnú nôtu. A aj kebyže nie a uspokojili by ste sa s tým čo máte, rozhodne vám nedá spávať vaša integrovaná grafická karta. Nuž, túto otázku si mali mali ujasniť oveľa skôr, než ste začali ten povestný dopis písať. Teraz je už takmer neskoro.
Integrovaná grafická karta
O integrovaných grafických kartách sa už toho narozprávala snáď viac ako dostatok. No napriek tomu stále veľa ľudí verí že sú slabé a tak zákonite nič neutiahnu a tak ich treba jednoducho vymeniť. No v skutočnosti dnes už aj tie najslabšie karty potiahnu aj keď na nízkych detailoch aj novšie herné tituly. Zázrak sa očakávať nedá, no musíte brať do úvahy že počítačová zostava je na prácu a nie hranie. Na to nám slúžia herné konzoly. Ak teda netrváte na hernom výkone a uspokojíte sa s prehrávaním videa vo Full Hd rozlíšení, tak nieje o čom. Okrem toho že sú úsporné čo sa priestoru v skrini týka. Nemusíte si lámať ani s spotrebou elektriny navyše. Jedinou nevýhodou je v súčasnosti snáď len nutnosť väčšej pamäte RAM pretože tieto karty nemajú svoju vlastnú pamäť, ale vyžívajú spomínanú RAM.
Externá grafická karta
Naproti tomu externá grafická karta je už zárukou aj spomenutého herného zážitku. Zbytočne sa tu budeme baviť o značke. Každý z výrobcu dnes poskytuje dostatočne veľký výkon a tak je skôr iba o vkuse kupujúceho. Samotné riešenie nám okrem vyššieho výkonu zaberie omnoho viac miesta v počítačovej skrinky, nehovoriac o vyššej spotrebe elektriny. Ani to už dnes nieje problém, keďže je to kompenzované zníženým výkonom keď nieje potrebná plná kapacita.